Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 December 2008, 06:36   #12 (permalink)
Narcissus

Narcissus

arkadaslar benimde ebayle baya bi isim oldu benden de bi kac tavsiye:
acik arttirmanin son dakikasina kadar teklif verip niyetinizi belli etmeyin, boylece diger teklif verenlerin aklinda kalmazsiniz cunku son dakika ebayde populer urunlerde cok onemlidir. ornek vermek gerekirse aldigim macbook un son dakikasinda fiyati tam 250 pound civarinda artti yani dikkatli olun. hic bi zaman teklifinizin ust limiti olarak 20 30 35 yada 45 gibi rakkamlar koymayin cunku son saniyede almaya niyetli olan kisier genelde yuvarlak rakkamlar verirler bolece acik arttirmayi kaybedebilirsiniz. misal 40 yerine 42 43 gibi rakkamlar verin..
Saticiya guvenmediginiz takdirde asla paypal dan baska bi yontemle odemeyin cunku ebay paypaldan baska bi odeme sekline asla garanti vermiyor. Aceleniz yok ise Mert inde soyledigi gibi USPS kullanin tabii satici USA da ise.. ingilterede ise RoyalMail kullanin. ortalama 15 gun surer ama cok aceleniz varsa ups ile ertesi gun bile getirtebilirsiniz sahsen benim kiteboardum ertesi gun kapiya geldiginde takdir etmistim hizlarini
saticilarin feedbacklerine herzaman onem verin. eger urunun fiyati 100 euro yu geciyorsa saticidan urunun fiyatini 100 euro nun az altinda belirtmesini ve o sekilde postalamasini rica edebilirsiniz boylece gumrukten kacabilirsiniz ama tabi gumrukculer suphelendikleri takdirde urunun gercek fiyatini arastirma gibi hareketlerde bulunabiliyolar o yuzden bu islemi yaparken aman dikkat yagmurdan kacayim derken doluya tutulmakta var asla ve asla sirket adindan kendi adiniza bir posta yollatmayin bana hayatimin gicigini yaptilar alt ustu 2 tane windsurf harness i icin topkapi posta gumrukte. neymis iste sirketten isme urun gonderme olmazmis bu ticari bi kimlige girermis ivir zivir halbuki daha once sorunsuz bi sekilde sirketten adima posta gelmisti o gun herhalde bu gumrukculer yoktu okadarki araya tanidik gumrukcu sokmak zorunda kaldim herneyse..
baska bi durumda su; mesela urunu cok begendiniz tam istediginiz gibi ama sadece ulke sinirlari icinde yolluyor satici ile temasa gecmekten cekinmeyin durumu anlatin belki turkiyeye yollarlar. 2kere bu sekilde saticinin fikrini degistirebildim ve hic bi sorun cikmadi.. simdilik aklima gelenler bunlar

If you are not falling then you are not trying hard enough!!

Come on Ted, this is an incredible opportunity, we'll meet our soulmates, nail'em and never call 'em again. =)
Narcissus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla