Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 November 2015, 17:16   #5 (permalink)
fdrrkmn

fdrrkmn

Bildiğim kadarıyla Aslı Nemutlu'nun katilleri ve onların destekçileri sürekli federasyona sorun çıkartmaya çalışıyorlar, yalan dolan bilgilerle kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Umarım istedikleri kaos ortamını oluşturamazlar, bu katilleri tekrar yönetimde görmeyiz ve vizyon sahibi mevcut başkan devam eder.

Bu haberde de 8 ay denmiş, bana pek gerçekçi gelmedi ama 5 ay olsun 6 ay olsun bize yeter. Yeter ki bir şeyler yapılsın.
Bahsettigin yonetim 10 kusur senede federasyonu sulale ciftligine ceviren Ozer Ayik yonetimi. 2 oy farkla mucize eseri son secimi kaybettiler ve Erol Yarar baskan oldu. Dun genel kurul vardi, kavga cikmis yine. Genel kurulda Ozer Ayik tayfasi erken secim karari aldirmis, iki ay sonra secim var ve secim karari alinabildigine gore delege cogunlugu Ozer Ayik'i destekliyor demektir.
Ozer Ayik'in federasyonu geri almak istemesinin sadece bir sebebi Asli Nemutlu davasi. Bu davadan infaz aldi ama para cezasina cevrildi Federasyon baskani O olsaydi ciftlik ekibinden bilirkisiyi atayip bu sorununu da halledecekti, temyiz icin plan yapiyor olabilir.
Federasyona geri donme aski aslinda yolsuzluk davasindan geliyor. Iddiaya gore Ozer Ayik zamaninda 350.000TL lik kayak malzemesi alindi gosterilmis ama malzemenin M si yok, ne depoya girmis ne gumrukten gecmis. Bir iki tane daha varmis yolsuzluk dosyasi. Bunlar umarim adli makamlara delilleriyle ustu karartilamaz sekilde tasinmistir.

Iddialar bir yana, kendi sahid oldugum sudur; yaris hayatim boyunca federasyon racing malzemesini hep ayni kisinin firmasindan almistir. Marka degisiyordu ama firma degismiyordu Bu firma askeriyeye de yiginla malzeme satmaktadir. Son 3-4 yilda isleri baya buyutmus yeni atilimlar yapmistir. Bana sorarsaniz olay cok net senelerin ihale yolsuzlugu.

Haa o 350.000TL lik malzeme hic alinmadi, alinanlar malzemeler ne oluyordu dersiniz? Milli takim hocasi 12 yasindaki kayakcisina yaris sonunda malzemeni bana getir derse o cocuk ne yapar sizce?? Tum ekipman sarf malzemesi olarak federasyonun deposundan sporcu adina cikis yapilmis (suan yaklasik 10.000TL eder) olsa... Bu yollu yolsuzluk, dava acilabilecek ciddiyette olanlari siz dusunun.

Konu fdrrkmn tarafından (29 November 2015 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir..
fdrrkmn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla