Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 October 2015, 20:53   #2 (permalink)
thekillingroad
Site Yöneticisi

Camber'ın daha "üst seviye" olduğuna inananlardanım ben. Otomobille özdeşleştirmek gerekirse, camber'ı arkadan itiş olara görüyorum
Belli başlı zorlukları var evet, ancak bir kaç kere rocker board denedm ve hiç rahat edemedim ben. En rahatsız olduğum da Burton Custom V-Rocker idi, durduramıyorum gibi gelmişti sürekli, ki hakkaten de zor yavaşlıyordu. Elbette LibTech'in hibritleri daha iyidir artık, onların da on durumlarını bilmiyorum denemedm.

Ben Batalen kullanıyorum bir kaç sezondur. Klasik camber'dan vazgeçmiyorlar ama TBT sayesinde camber'ın taklıma vs gbi sorunları minimuma iniyor. Konunun biraz subjektif bir konu olduğuna inanıyorum artık, yaşlanınca böyle oldu Son olarak geçen kış Capita BSOD'u denedim, onu bile tercih etmem bir Bataleon The Jam'e mesela. Tamam süper hafif ve stabil bir board, ama TBT'nin biraz kötü bir alışkanlık hissi var.

Rocker'dan sonra camber'a geçen kişilerin hissiyat olarak neler aktarmaya çalıştıklarını çok iyi anlıyorum. Aynen kaydığını daha bir hisseder konuma getirir insanı. Camber kara basıyor karda ilerliyor, rocker biraz üzerinde süzülüyor gibi özetleyebiliriz - çok kaba bir özet olsa da.

Kendin farklı farklı boardlar deneyip en keyif aldığında karar kılmalısın, işin en doğrusu ve en keyiflisi bu. Yoksa burda sayfalarca tartışılabilir hibrit-rocker mı camber mi diye

Öte yandan, offpist'te şimdiye kadar en başarılı bulduğum boardlardan biri de eski Burton Supermodel'im. 20mm taper, dana gibi camber, cayır cayır gidiyordu vallahi Ama Bataleon'a alıştıktan sonra bir kaç kere çok kötü takıldı, ucuz kurtardım her seferinde.

trust me, I'm a snowboarder.. and a Jedi master.

https://instagram.com/realm_of_oz
thekillingroad isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla