Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5 January 2015, 14:14   #15 (permalink)
lungta

lungta

gambleroflife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi mail attım http://www.horizonmum.com/asp/produc...Kayak-Parafini adresteki parafin için. Nedir ne değildir diye. Erimesi 70 derece. Normal mumlar da bu beyaz oluyor ya, 50-65 derece arası eriyormuş. Yani çok bir fark yok. Bu kayak waxları ise genelde 100 küsür derecede eriyor. Yani 160 a kadar gördüm ben en azından. Yani daha katı oluyor. Ancak halen düşünüyorum. Bunların hepsi kazındığı için ve mum da oda sıcaklığında katı olduğu için, snowboarda uygulasam ne olur diye. Lan board'ı ucuza aldım zaten deyip uygulayıp en sonunda ne oldu anlatacağım burada, öyle duruyor. Ancak yine de uygulamadan önce bunlar boarda zarar verir diyorsanız uygulamayayım yani.

Mail'in cevabı şu şekilde:

TALEP ETMİŞ OLDUĞUNZ ÜRÜN KENDİ ÜRETİMİMİZ OLUP SNOWBOARDA RAHATLIKLA KULLANABİLİRSİNİZ.

ÜRÜNÜN BİLGİLERİ AŞAĞIDADIR.

· 1 KUTU İÇERİSİNDE 18 PAKET ÜRÜN MEVCUTTUR.
· 1 PAKET ÜRÜN 30 GR.GELMEKTEDİR.
· KAYAK MALZEMELERİN KAYGANLAŞTIRMAK VE ÇATLAKLARI ONARMAK AMAÇLI KULLANILMAKTADIR.
· ERGIME NOKTASI, C (ASTM D-938)...............70°C
· PENETRASYON (ASTM D-1321).......................11-13
· RENK....(ASTM D-156)........................................SARI
horizınun malzemesini forumda önerilince aldım. Sarı parafin yumuşak. 30g olan kuru wax. 1 kiloluk bir waxları var. Ondan aldım ve bugün sabah sıcak olarak uyguladım. Ve uyguladıktan sonra bunu kazımanın kolay olmayacağını düşünüp öylece buraktım.akşam kazıyacağım.normalde kullandığım toko vs. ütüde sentetik kumaşlar için ayarda erirken , yünlülere çıkartmam gerekti ısıyı. Şöyle söyleyim sıcak havalara uygun bir parafin bileşiği. Pistte benim istediğim performansı vereceğini düşünüyorum. Tabi waxı iyi sistrelemek ve üzerine mikrofiber bez ile son kat silimi yapmak önemli. Sıfır kayağa böyle muamele yapmam. Erciyesin off pistlerinde kullandığım kayaklar için uygun fiyatlı ve işe yarar bir ürün. Kar üzerinde denedikten sonra tekrar yorum yazarım. Horizon GIBSON parafin diye bir firmaya ait. Belki doğru feedbackleri verirsek daha iyi ürünler yapabilirler.

Konu lungta tarafından (5 January 2015 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir..
lungta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla