Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3 January 2015, 17:16   #4 (permalink)
aligalip

aligalip

Dg.TURK çoooook teşekkürler....Fizik ve matematiği çok seven biri olarak, anlatımlarına hayran kaldım...çok da güzel olmuş ellerine sağlık...özetle;

flex arttıkça tecrübende artmalıki kontrol ü yitirme.. yani daha yüksek flex ile kontrol etmek daha zor ve tecrübelilerin işi....
peki bizde bu tecrübe var, ve zoru başardık yüksek flex li ayakkabı ile kayıyoruz (100-110) bize bu yüksek flex in katkısı ne olacak? ( sıkması ve daha çok can yakması dışında bunu forumlarda söylüyorlar kendi tecrübem değil )

benim durumum ise 12 yıl 29 numara 60-70 flex bir ayakkabı ile oldukça tecrübe kazandım.hiçbir inişimde boş inmedim. hep tekniği arttırmak için kaydım eve dönüşlerde veya hafif pistlerde tek kayak ile dönüşler yaparak çalıştım. tek ayağın iç ve dış ını ayrı ayrı hissetmek ve geliştirmek için.

Ancak ayak numaramın 29 değil 28 olduğunu öğrendim.. ve Head Next Edge 70 / 28 aldım..
Aynı inişlerimi (özellikle siyah pistlerde ) yaparken bana daha uygun bir ayakkabı numarası ile kaymamın sizin denkleminizdeki K ya etkisi olur mu ?
aligalip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla