Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 December 2014, 10:03   #12 (permalink)
lungta

lungta

SPEED´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli katkıların için teşekkürler lungta, biz bu sosyal araştırmanın yanında bir yandan iklim modellemeleri de yapıyoruz ve sadece gelecekteki kar yağışını değil kar yapma kapasitesini de tahminleyebiliyoruz. Bir sene içerisinde tüm Türkiye ve komşuları için bir sonuca varmış olacağız ve eminim birçok planlamacı ve yatırımcı bizi dinleyecektir, diyalogumuz şu anda çok iyi.

Kara gitme fikrine de katılıyorum, ben bu yüzden biraz abartıp İskandinavyaya göçmüştüm hatta
Saygı duruyorum göç etme fikrinize ve akademik çalışmalarınıza. Keşke Cahit başkanla birlikte düzenlediğiniz panele katılabileydim , sorularımı orada sormak isterdim.
Sorup cevap alamadığım sorumu , agümanımı tekrar tekrar iletiyorum. Erciyes ve Türkiye için eğer 25-30 yıl sonrası planlanıyorsa, neden daha soğuk, daha çok kar tutan, kar yapmaya uygun, Aplerde insanların yazları kayak yaptığı gibi yukarı çıkıp kayılan, sezonu uzatan bir sistem planlanmıyor.
Neden soğuk yerlere göç etmeyi düşünüyoruz da, dağın daha soğuk yerlerine çıkmayı düşünmüyoruz? Neden, neden, neden ? Saygılar.
lungta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla