Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 December 2014, 11:52   #8 (permalink)
lungta

lungta

Speed hocam. Anketi doldurdum. Yorumumu da ekledim. Erciyesin neden üst rakımlarının etkin şekilde değerlendirilmediği, neden çanak bölgesi gibi uv den korunaklı kar toplama alanlarında planlama yapılmadığı , neden alt rakımlarda karlamaya zorlandığı ile ilgili sorularımı da ekledim. Araştırmalar mutlaka yatırımcılara çok iyi öngörüler sunacaktır. Ama insan alışkanlıklarından çok idealize ve iklimsel verilere doğrulara odaklı yatırım doğru olur kanaatindeyim. Toplumsal algı ve alışkanlıklarımızı vizyoner bir liderlikle çok kolay değiştirebilen bir toplumuz. Bunu Atatürkün yaptığı devrimlerle dedelerimiz yaşadı. Eğer kış turizmi ve kış sporlarında devrim yapılmak isteniyorsa 2
3200 m ye çıkmaya üşenmeyen çalışan ve kış sporları , kış turizmi severlerini motive edecek bir liderliğe ihtiyacımız var. 2200 m ye kar yağsın diye bekleyip sadece dua edenlere değil. Konuyu tartıştığımızda riverside şöyle demişti'kar sana gelmiyorsa , sen kara gideceksin. ' dolayısıyla kar nerede ve kar'a nasıl gideriz sorularının cevaplarına ihtiyacımız var. Bu yaklaşımla ben 6 sezon önce snowkite a başladım. Ama keyif aldığım ulaşılabilir pistler olmadığı için buna başladım. Marjinal bir örnek olsakta dikkate alınmamız gerektiğini düşünüyorum. Saygılar.
lungta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla