Tekil Mesaj gösterimi
Alt 2 December 2014, 14:05   #54 (permalink)
Oceans

Hocam öncelikle mülkiyet bambaşka bir olay hiç kimse dağların, kayak merkezlerinin sahibi olamaz. Şöleki kayak tesisi ve alanları için planlanan alanlar, bu yerler, eğer tapusu yoksa ki bildiğim kadarıyla yoktur hiç görmedim de sadece otelin yapıldığı alan otel vs. şahıslara ait olabilir, planlamaya esas etüt yapılıp özel yada tüzel kişilerce yapılan binalar bunlara aittir.Bu alanlar devletten tahsis edilerek vs. satın alınarak imarda planlarına uygun olarak kullanılabilir ve yapılaşmaya açılabilir zaten büyük ölçekteki planlamalar master plan ve turizm koruma geliştirme planlamaları çerçevesinde nereye kayak pisti nereye otel vs. tesislerin yapılacağı önceden belirlenmiştir. Kayak pistleri ise Turizm Bakanlığının öngördüğü ve kayak pisti olarak yılın belli dönemlerinde otellerin tesislerin ve insanların kullanımına açılan belli yönetmeliklere göre kullanılan devlet arazisidir. Bana sorarsanız oraların sahibi orda yaşayan insanlardır, köylüsüdür, vahşi hayvanıdır, doğasıdır, sizsinizdir. Hiç kimse tek başına bi yerin sahibi değildir.
Şimdi sanırım sizin aradığınız burda işletmekle yükümlü bakım ve onarımı yapan buranın sorumlusunu arıyorsunuz ki bu haliyle ilgili görüşlerinizi direk kaynağına iletmek istiyorsunuz.
O yüzden belediye ye direk Kayak merkezi alanları master planlarında belirtilen işletme bakım onarım vs. işlerinin ana sorumlusunu bulup bakanlığa yazacağınız dilekçe ile dağıtımında belediyeyi ve belediyeyle ilgili şikayetlerinizi ki sorumluysa, ekleyerek yani bir nevi büyük abinin küçük kardeşin kulağını çekmesi gibi sıkıntılarınızı, neden bu şekilde işletildiğini yazarsanız bence şahsi fikrim belki o zaman yetkililer tamamen haberdar olur. Ama önce ana sorumluyu öğrenmek için Büyükşehir ile yazışın daha sonra direk Kültür Turizm bakanlığında bu işlerle kim ilgileniyorsa bilgi alın aramaktan da hiç çekinmeyin bütün sıkıntılarınızı söyleyin yazışın en azından bakanlık olarak haberdar olsunlar.
Elimden geldiğimce bildiklerimi aktarmaya çalıştım.
Kolaylıklar dilerim.
Oceans isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla