Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 May 2014, 19:27   #19 (permalink)
Oner Govsa

Oner Govsa

Nerden: izmir karsıyaka dogumlu ve halen de burada yasıyorum
tolgademircapar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Oner bey cok tesekkurler.italyanca isimler cok kafa karıstırıyor.bölgeye gitmediğim için yorum yapamıyorum.yuksek ihtimalle siZinde daha önceki yazılarınıza istinaden wolkenstein dusunuyorum. Son bir yorum için Ortisei da kalırsak ulaşım için fikirleriniz nedir? Burdan bir canle car mevcut ama ne kadar sürer? Vs. Bu kasabayı biliyor musunuz?
Bu devasa bölgede en devasa asıl buyuk kayak alanları zaten Val Gardena'da, o sebeple ve bence Val gardena catısı altında kalınmalı ve oradan da tum bu bölgelere giris yapılıp donulmeli, o sebeple de ve bana gore ya Selva Gardena Wolkestein'da veya St Christina'da yada St Ulrich'te kalın bence. zaten bu 3 adet kasabalar da birbirleriyle yer altı metrosuyla bağlı sanıyorum, bu metroyu gordum ama, ben bu metroya da hic binmedim, yani hic gerek olmadı açıkçası. Bu arada ve bu bölgede en yüksekteki kasaba Selva Gardena Wolkestein, ortası St Christina, en alçakta yer alan ama, en buyuk kasaba ise St Ulricht. Bu bölgeden; Selva Gardena Wolkestein'dan, bence ve kayarak hemen Alta Badia bolgesine geçiş yapın, oradan da zaten Arabba'ya falan da gidersiniz, lakin tam zamanında da donus yapın, mekanik tesislerin isletme (kapanma) saatlerini kaçırırsanız ve bunlar sayet kapanırsa, muhtemelen ve sadece mesela burunun ucunun dibindeki paso gardena geçiş hattını asmak için bile, tum devasa etrafı dolaşmak zoruyla da ve en az 2 saat taksiyle de ancak dönmeniz gerekebilir.

Not: Aklımdakileri ve hep hatırladıklarımı yazıyorum, isimlerde belki bazı harf hataları veya eksiklikler de yapmış olabilirim, ama genelde yanlışlık yoktur diyebilirim. Ayrıca Ortisei kasabasını da, hemen bir anda hatırlayamadım ve cıkartamadım, belki de bunun icin hafızamı biraz zorlamam gerekebilir, her neyse.

Saygı ve sevgiler.
Oner Govsa

Konu Oner Govsa tarafından (12 May 2014 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir..
Oner Govsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla