Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 November 2013, 17:41   #11 (permalink)
Hotunluoglu

Hotunluoglu

Durum: Spaced
alphie´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu videoları bende izledim fakat bu videolar satış sitelerinin videoları olduğundan pek güvenemedim açıkçası. Daha çok müşteri yorumu arıyorum. tabiiki 2013'cüler LORD olursun derler ))
2014 BSOD ile kaymak için illa Güneyyarım kürede yaşaman gerekmiyor, keşke forumu biraz daha yakından takip edip geçen sene Zula ve Proshop’un düzenlediği 2014 model tahtaların tanıtıldığı demo günlerine katılabilseydin...

Amerika ve Avrupa’da yerleşmiş olan demo günleri anlayışını Türkiye’ye getirdikleri için Zula/Proshop’a emeği için özellikle Kağan’a teşekkür etmek lazım, darısı diğer büyük olduğunu düşünen diğer firmalara...

Gelelim arayıpta bulamadığın ve benim daha önce sitede paylaştığım kişisel 2014 BSOD değerlendirmeme...

2014 Capita BSOD 159 değerlendirmesi:

Doğru fikir vermesi açısından tahtayı bağlama olarak Union Force SL ve bot olarak Burton Ion takımıyla ezilmiş pistte, buzlu bozulmuş pistte, 10-15” lik ezilmememiş pist dışında 1.5 saati aşkın deneme fırsatı buldum.

Tahtanın yönlü(directional) olması nedeniyle açılarım daha çok serbest sürüşe yakın ama yön geçişini(switch) deneyebileceğim 21/-3 açılarına göre ayarlandı(Cihangir’e teşekkür ediyorum).

Öncelikle, Black Snowboard of Death R-C-R profiline sahip çok hafif bir tahta. Kiloma göre uzun diyebileceğim(159) tahtanın kontrolü melez profiline rağmen ezilmiş pistte beklentilerimin üstünde gayet rahat ve kolaydı. Özellikle dönüşe giriş(turn initiation) tahtanın burkulma esnekliğinin muadillerine kıyasla yüksek olması nedeniyle oldukça kolay ve zahmetsiz geldi.

Diğer yandan, sertlik hissi vermemesine rağmen tahta burundan kuyruğa doğru sertleştiği için ezilmiş pistte ve pist dışında yüksek hızlarda denge ve titreşim sorunu yaşamadım. Buzlu/bozulmuş pist/pist dışında yüksek hızlarda melez tahta olmasından kaynaklı temas yüzeyi sizi sınırlandırabiliyor ama genel anlamda yüksek hızlarda kullanıcıya güven veren bir tahta.

Kullanmakta olduğum 2 farklı melez tahtadan da içsel gerilme enerjisi(internal strain energy) yüksek olduğu için pop ve ollie denemelerimde beklentilerimin üzerinde sıçrama kabiliyeti sunarken, doğrusal esnekliğinin yeterli düzeyde olması sayesinde sıçrama esnasında sahip olduğum camber profilli tahtamın başarımına yakın konfor sunduğunu söyleyebilirim.

Pist dışı 10-15” ezilmemiş pistte setback yapılmamasına ve duruş açıklığı(stance width) dar tutulmasına rağmen tahtanın burnunu batırmak mümkün olmadı ta ki bol karda yüksek hızda derin kürüme(carving) hareketleriyle zorlayana kadar. Bu tahta bol karda stabilitesini kaybetmeden size yüksek hareket özgürlüğü sunuyor, bu konuda kullanmakta olduğum Megalight’ın üstünde olduğunu söyleyebilirim.

Tahta yönlü(directional) olmasına rağmen yön geçişi yaptığımda sahip olduğum ve denediğim diğer yönlü tahtalar kadar kenar yakalama sorunu yaratmadı, tabi daha nesnel bir gözlem için daha fazla zamana ihtiyaç var.

Agresif kullanımı sevdiğim için belki bu tahtayı daha sert bağlama ve botlarla denemem daha güzel olabilirdi ama buna rağmen genel anlamda değerlendirmemi yüzümde tebessüm ve memnuniyetle sonlandırdığımı söylemeliyim.

BSOD, kanımca serbest sürüşe(freeride) daha yatkın tüm dağ koşullarına(All mountain) uygun bir tahta. Bu nedenle, hem ezilmiş pistte hem de pist dışı toz ve bol karda başarımı iyi bir tahta arıyorsanız, BSOD sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır... Sabrınız için teşekkür ederim

Not: Değerlendirme tamamen kişiseldir, tarafsız olmak açısından arzu edenler farklı düşünce ve tecrübelerini de paylaşabilir.

Diğer arkadaşların yorumları için bu bağlantı adresine göz atabilirsin
http://www.skiciyiz.biz/capita-test-...aya-13104.html (CAPiTA Test Günleri - 23-24 Mart - Kartalkaya)

" Kartahtası tutkunları sınırlarını bilir ama hiçbir zaman kabul etmez…"

https://www.youtube.com/watch?v=2vfQey16OPE

Konu Hotunluoglu tarafından (22 November 2013 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir..
Hotunluoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla