Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 February 2013, 17:29   #1 (permalink)
barut

Kervansaray Pisti nasıl?

Merhaba, Uludağ pistleri konusunda tecrübeli arkadaşlardan bilgi ve fikirlerine ihtiyacım var.
* Mart ayında bir hafta sonu Kervansarayda olacağız. Chairlift li 1100 metre orta zor bir pistmiş. Hiç görmedim, hiç gitmedim hayatımda Uludağ pistlerine. Yaşım 43. Amatör kendine yeter kayak tecrübem var. Alplerde mavi pistlerde kaymışlığım var.
* Oğlum 9 yaşında ve bu Türkiyede ilk kez kayacak yapacağı gezi. Acemi, 6-7 kez kayak yaptı, kar sapanı ve karsapanlı dönüşler yapabiliyor. Ancak erkek çocuk işte, hızlı gitmek için genelde kontrolsüz ve çok hızlı iniyor, manevraları iyi ama biz hep çok güvenli pistlerde kaydık. Tenha, draglift yolu ile inişin ayrı olduğu sakin pistlerdi.
Sorularım;
1) Duyduğum kadarıyla 1.bölge kervansaray pistli TV vericiden başlar ve çok dikmiş. Acaba geniş mi bol bol? Oğlumu s dönüşler yaparak yavaşlatabilir miyim?
2) Haftasonu mart ayı aşırı kalabalık oluyor mu? Olsun da, kayış emniyeti de sorun mu?
3) Gerçekten otele yaklaştıkça teleski (draglift) ile çıkanlar ve kayak ile inenler aynı yollarda oluyor mu? Bunu hiç görmedim hayatımda, yolları mutlaka ayrı olmalıydı?
4) Pist yolu işaretli mi? İnişte kaybolma riski var mı? Kervansaray chairlifti inişte kayakla yapılabiliyor mu? Yoksa kayaklar elde mi binmek lazım?

Yanıtlarımız için;
* "dert etme 5-6 kez kayak yapmış çocuk, babasıyla sıkıntı yaşamaz Kervansaray pistinde" olabilir. İçim rahatlar
* "sen 1 saat hoca tut oğlana parallel turn öğretsin, hemde çıkışı inişi tanımış olur"
* "Kervansaray.Çok kalabalık ve güvensiz, başka pisti dene, uludağ kalabalağına alış" Yanında beceren var galiba, tbar lift ve kolay sanırım.

Tüm görüş ve önerileriniz beni mutlu eder,
Teşekkürler
barut isimli Üye şimdilik offline konumundadır