Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5 March 2012, 01:19   #12 (permalink)
tatarramo

tatarramo

arkadaşım yeni başlamış bir aceminin de fikrini bilmek istersen diye yazıyorum.

ben her hafta farklı bir board kiralıyorum ki alacağım zaman içime iyice sinmesini istiyorum. bu hafta skate banana yı denemek için kiraladım. üzerinde nidecker bağlama vardı. denediğim boardlar arasında en iyisi skate bananaydı diye bilirim. dönüşlerde o kadar rahattı ki zorlandığım topuk dönüşlerini bile çok rahat yaptım. (bunda her hafta kaydığım için biraz tecrübemde artmış olabilir onunda etkisi olabilir.) dikkatimi çeken ilk özelliği kenarının dalgalı olmasından (magna traction özelliği) kaynaklandığını sandığım orta derecede hızlarda giderken hafif dengem kaybolduğunda beni topluyor ve piste tutunuyor gibi geldi. bu sayede belki 10 kere falan düşecek gibi olmama rağmen düşmedim.
bu gün o kadar çok keyif aldım ki kaymaktan gaza gelip ilk defa bol kara girdim. baktım board iyi gidiyor birazda güvendim açıkçası. orda yaptığım şey şuydu pistte giderken bazı kenarlarda biraz hızlanıp bol kara girdim 15 20 metre gidip ilk ağaç tehlike vesaire gördüğümde piste geri dönmek oldu. bol karda bodoslama bile girsem boardun özelliğimidir bilemem ilke defa denedim çünkü karın üstüne doğru çıkıyordu. baya keyif aldım bu bol kar olayından. piste girerken ki hafif yüksekliklerden de atlayarak piste giriş yaptığımda gene çok sağlam bir şekilde piste tutunuyordu.

tek anlayamadığım konu ise biraz kaptırıp hızlandığım zaman topuk duruşuma güvendiğim için topukla fren yaptığımda hoplaya hoplaya duruyordum bu yüzden bir kaç kere düştüm. bu gecen haftalarda hiç olmamıştı. ama boarddan okadar menun kaldımki bunu da piste gerçekten de çok kar olmasına yordum. tabi tam olarak bilemiyorum. buradaki tecrübeli arkadaşlar belki bu konuda bir şey söyler

bir bataleon tbt denemek istiyorum. birde buton custom fliying v sonra da alacağım boarda karar vereceğim.

the more i see, the less i believe
tatarramo isimli Üye şimdilik offline konumundadır