Konu: Köşe Yazısı / Rakamlar
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 November 2011, 01:00   #9 (permalink)
Oner Govsa

Oner Govsa

Nerden: izmir karsıyaka dogumlu ve halen de burada yasıyorum
Minethlos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
işi şirketleşmeye dökmek sitenin kurulduğu senelerde konuşulan ekonomiklik ve tekelleri yıkma iddialarına çok ters düşmekle birlikte kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte gözlerini para hırsı bürümüş insanlar gibi görünmemize/görünmelerine yol açacaktır tahminim.. bu hareket var olan kullanıcıyı bile tiksindirebilir kanaatindeyim..

ama markalaşma konusunda hala eski fikirlerimi taşıyorum.. işe başlayınca pm atıcam şevket.. ya da telefon ederim ne pm atıcam..

Evet ve maaleef bu yonde cok yuksek bir risk var; dahası ve yine bu konuda, bu kez de tamamen farklı ve ayrı bir gercek risk daha var ve o da su; aslında parayla tanısan her kisi ve kurumun, ciddi bir bozulma egilimine girebilme ihtimali de, her zaman ve her durumda da cok yuksektir. Ancak ve yine de; boyle bir muhtemel olusum, mumkun olabildigince de cok ortaklı ve mutlaka da bir AŞ catısı altında ve profesyonel bazda olabilir, ustelik ve hemen sonrasında da, yine bu AŞ; bu kez borsaya kote olup ve girerek, en kısa sure icinde cok daha da fazla tabana yayılarak buyumeli, iste ancak o zaman, cesitli dejenerasyon ve bozulmalar, neredeyse tamamına yakın bir olcude ortadan kalkabilir dusuncesindeyim. Ama bu ifadem; bu tur ve sirketlesme isi ille de olsun anlamında degil tabiki, ben sadece ve muhtemelen de zaten yaklasmakta olan boyle bir olasılıgın ( ben sahsen; isin, dogal olarak ve kendiliginden bu yone kaymakta oldugunu seziyorum ), bana gore en uygun ve hatta en hayırlı seklini belirtmeye calıstım, fakat genc ve degerli kardeslerim, herhalde bunun cok daha iyisini veya eksiklerini de muhtemelen soyleyecek ve belirteceklerdir. Yani ve bu nacizane gorusumu, elestirilerinize ve yuksek katılarınıza da acmıs oluyorum. Fakat dogal olarak ve kendiliinden olusan bazı buyume ve gelismelerin, sayet geregi yapılmaz ve hakkı da tam olarak verilmezse, sonucun sonmeye dogru kayabilecegi endisesi de, nedense bende hep vardır, tabi bir is adamı bakısı ve degerlendirmesi adına yani, o sebeple ve bana gore, gelismeleri onceden gorup, onun tedbirlerini de, yine gecikmeksizin ve onceden mutlaka almak gerekiyor nacizane. Yani ve baska bir anlatımla; yasam ve zamanı geldiginde, zaten size getirip kendi esas gercegini dayatır, sayet bu duruma uygun ve iyi bir planınız da varsa, yukselis baslar ve artık basarı da yakındır, ama sayet yoksa, iste o zaman da zaten sonme yada inis baslar. Kısaca o muthis buyuklugu, ya sen yonetirsin yada o seni ezerek yok eder.

Saygı ve sevgiyle, sansınız bol ve gonlunuz de herdaim ferah olsun.
Oner Govsa

Konu Oner Govsa tarafından (17 November 2011 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir..
Oner Govsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla