Konu: Köşe Yazısı / Rakamlar
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 November 2011, 00:06   #5 (permalink)
Oner Govsa

Oner Govsa

Nerden: izmir karsıyaka dogumlu ve halen de burada yasıyorum
Biliyorum herkes kar yağışlarını, organizasyonlarımızı bekliyor. Sayımız çok arttı. Kontrol edilmesi zaten çok zor olan bir gruptuk ve artık kontrolü mümkün olmayan bir hale geldik. Geçen yıl farklı bir uygulamaya gittik, hatırlarsınız. Gittiğimiz bölgeye ait en iyi turizm şirketleri ile pazarlık yapıp, sizler için uygun fiyatlar aldık. Paylaştık. Gittik. Kendi adıma, bu durumdan çok memnun kaldım. Tamamen gönüllü olarak yaptığımız “yöneticilik”, turculuğa dönmeye başlamıştı. Şimdi gücümüzü kullanıp, en iyileri kullanma vakti. Bu sene bunu biraz daha organize yapmaya çalışacağız. Diyelim ki Grand Kartal pistlerine mi gitmek istedik hep beraber? Radikal Tur ile gideceğiz. Ya da Dorukkaya’ya mı gideceğiz? Snowboardturk ile yapacağız aynı çalışmayı... Bir, iki belki üç otobüs isteyeceğiz. Tüm ödemelerinizi gidip onlara yapacaksınız ama organizasyonu buradan yapacağız. Eğlencemizden, birlikteliğimizden ve ekonomikliğinden taviz vermeden, daha iyi ve daha güzel olacağı kanaatindeyim.

Tüm bu planlarda da dayatıcı, kırıcı, dökücü değiliz. Daha iyi fikirlere her zaman açığız. Uygularız. Zaten burada olmanızın amacı da bu değil mi? Aidiyet duygusu.. Mekân sizindir. Ne isterseniz o olur.

Şevket KAYA[/QUOTE]

Sevket'cim; yazını okudugum an, nedense su fikir aklıma geldi; acaba bu muthis gruptan, yani bu grubun bizzat icinden iyi bir tur sirketi cıkamaz mı ? Ama lutfen bu yanlıs anlasılmasın, herhangi bir tur siketinin kazancında, asla ve asla gozum yok gercekten. Neticede sayet benim bu dusuncem once sizlere sacma ve ters de gelmemisse ve hatta bu dusunceden belki de ciddi bir tur sirketi dogabilecek gibi bir ihtimal de olabilecekse; yani boyle ciddi bir olasılık sayet varsa veya zaman icinde olusabilirse; Benim İstanbul'daki evli kucuk kızım ( adı Bensu Govsa Tulgar, o donem ve o bulumdeki Bilkent'liler onu iyi bilirler ), 4 yıllık bir bolum olarak Bilkent mezunu ve profesyonel bir turizmci, ustelik bu sektorde de baya bir tecrube sahibi ve cok da deneyimli, dahası ve kendisi de zaten cok iyi bir kayakcı. Ona is aramıyorum, aman ve yine lutfen yanlıs anlasılmasın, ama sayet boyle bir fikir olusur ve bu yone dogru bir kayıs da olursa, elinizin altında ciddi CV'li profesyonel bir turizmci ve iyi bir kayakcı da var yani ve tabi, bu da hani aklınızda da bulunsun istersen. Ornegin kızım Bensu; bence boylesi muhtemel bir buyuk tur siketini ve kolayca da yonetebilir bir kariyere ve deneyime de sahip biridir, velhasıl ve bu durum da, hani sadece aklınızda bulunsun.

Sevgi ve saygıyla; basarılarnızın da devamını diliyorum.
Oner Govsa

Konu Oner Govsa tarafından (16 November 2011 Saat 00:21 ) değiştirilmiştir..
Oner Govsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla