Konu: Monte Baia
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 December 2008, 14:03   #16 (permalink)
Harachel

Harachel

Durum: Angelic
Eveeet eleştiri zamanı geldiiiii kar motosikleti ve ekibi hakkında biraz sert olsada yorum yapmak istiyorum izninizle.. Uzun süredir her sene kartalkayaya çıkıyorum ve orada çok fazla vakit geçirdiğim için bir çok görevli ile sohbet etme şansım oluyor. Her sene mutlaka en az 13 14 kez sakatlanma vakasına denk gelir ve acil yardım ekiplerine bildiririm. Bu güne dek en kötü hava koşullarında bile en geç 8 dakika içinde müdahale edildi. Birkaç kez bende bu ekiple ortak çalışmalardagörev aldım. Ekip gerçekten tecrübeli, en azından kar motosikletinin nasıl kullanılacağını, sedyenin nasıl kontrol edileceğini ve nasıl ilk müdahale yapılacağını biliyorlar. Uludağ'da karşılaştığım bir olayı anlatayım sizlere. C.tesi akşam üstü Ali Emre'lerle karşılaştıktan sonra Beden Terbiyesi telesiyej'ine doğru inerken ters bir hareket ile ayak bileğimi incittim. Yürüyerek pistten aşağı inerken yanımdan bir kar motosikleti normalde olması gerekenden çok daha hızlı bir şekilde geçerken az kalsın üzerime devriliyordu.. Aşağı indiğimde otele nasıl çıkabileceğimi öğrenmek için Kar motosikleti kullanan şahıslardan birine beni otele bırakıp bırakamayacağını sordum. Söylediği ilk şey kurtarma ekipleri dışında yolcu yada hasta almalarının yasak olduğu, ekibin HIZLI bir şekilde gelip MAKUL BİR FİYATA GEREKLİ Müdahale'yi yapacağı oldu. Sonra gülünç bir şekilde cep telefonu ile Ekip Pilotunu arayıp bir müşteri olduğunu ve otele çıkmak istediğini, zengin birine benzediğimi söyledi (bunu söylerken benim yanında olduğumu farketmedi sanırım.) Ben hiçirşey söylemeden beklemeye devam ettim. Yaklaşık 30 dk sonra kar motosikleti tehlikeli bir iniş ile geldi. Ekibe ayak bileğimi incittiğimi, herhangi bir tedaviye ihtiyacım olmadığını kendim halledebileceğimi söyledim. ekibin Pilotu Cep Telefonu ile birisini arayıp durumu şöyle anlattı: ''Abi burda bi müşteri var ayağını incittiğini söylüyo, tedavi istemem diyor otele bırakmak için ne kadar alalım?'' 5 dk sonra telefonu kapattıktan sonra şöyle bir anlaşma yaptık bir dilekçe karşılığı ücretsiz olarak otele kadar bırakacaklarını söylediler. Dilekçenin içeriği : Herhangi bir durumda Kaza, Ölüm veya sakatlanma durumunda Sorumluluk kendime aittir.
Dilekçeyi imzaladıktan sonra boardumu sedyenin içine atıp motorun arkasına bindirildim. ekibin 2. kişisi tehlikeli bir şekilde ayakta sedyenin bağlantı demirlerine basarak arkaya bindi ve ben pilotun arkasına oturdum. Pilot kontrolsüz bir şekilde yukarı doğru ilerlerken sık sık devrilme riski geçirdiğimizde neden dilekçe imzaladığımı bir kez daha anlamış oldum. Otele doğru Karinna pistinden inerken pilot anlam veremediğim bir yan dönüş ile pistin ortasından yan olarak kaymaya başladı. Sonra bir an Sağa yatın diye bağırdı ve eğer o an refleksif olarak o hareketi yapmamış olsaydom büyük ihtimalle yokuş aşağı devrilmiş olabilirdik. Otelin kayak odasına geldiğimde yürüseydim daha güvende olacağımı anlamış bir şekilde bileğime gereken müdahaleyi yaptım. Eminim ki görevli doktor tedavi istemediğimi duyunca baya bozulmuştur. Ama her zaman küçük çaplı sakatlanma ve yaralanmalarda kendim müdahale etmeyi tercih ederim. Belki de benden daha az bir müdahale için bir servet isteyecek bir kişiye ödeme yapmaktansa almış olduğum eğitimlerden ve bilgimden faydalanmak her zaman daha iyi gelmiştir.

Lucian Doğa ÇETİNKANAT A Rh (+) Ankara
Board: '07 Nitro Alias 153 (Emekli oldu) - '11 Rossignol District 151 (Emekliye ayırmak için fırsat kolluyorum)
Binding: '07 Nitro Venom (Emekli oldu) - '06 Burton Mission (Emekli Oldu) - '11 Rossignol TransAM V1 (hediye gitti) - '12 Burton Custom Red
Boot: '11 Burton Moto
Çantalar: Nitro Board Bag - '11 Burton Space Sack - Millet Totem 25L Backpack
Giro Encore II Audio Kask
Oakley JP Auclair Signature Crowbar Goggle
Harachel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla