Konu: Monte Baia
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 December 2008, 13:42   #1 (permalink)
zepp

zepp

Durum: Hot
Monte Baia

Arkadaşlar selam,

Monte Baia ile ilgili eleştirilerimizi daha dün döndüğümüz için dönüş konusunda hep yazmışsınız ama belki ilerde otellerle ilgili bilgi almak isteyenler olabilir diye burada da yazalım, toparlayalım diye düşündüm. Aklıma gelen birkaç sorunu yazacağım ama bence siz de eksik kalan yönlerini tamamlayın ki ileride diğer arkadaşlara referans olsun.

Öncelikle bu kadar büyük lobisi olan bir otelin fazladan o kadar çok alanı varken kullanmamasına üzüldüm çünkü o lobi daha en az 10 koltuk alırdı, ayrıca yine lobide su istendiğinde musluk suyu vermesi de cabası...Musluktan içiceksem zaten odada da içerdim ama neyse ki "hyr musluk suyu istemiyorum" denince normal sudan verdiler.

Bu kadar çok kişinin geleceği bilindiği halde pistlerin hiçbir şekilde hazırlanmamış olması tam olarak kimin suçu bilmiyorum, yani belki de tüm oteller bu hazırlığı yapmalıydı ama bundan en çok etkilenen Monte Baia olacaktır çünkü hiçbirimiz bir daha gitmeyi istemeyeceğiz.

Yemekler de çok muhteşem değildi, kesinlikle Dorukkaya'nın aşçıları ve yemek çeşitleri daha güzel.

Kayak odasının kapısının ağır olması, kapı kolunun çevrilince kapıyı açması kayak ve boardcular için çok büyük bir handikap. İnsanlar ellerinde kaç kiloluk ayakkabı ve kayakla geliyorlar, hangi elleriyle kapıyı tutup çevirip itip o koca kapıyı açacaklar, kayak odası bir dağ otelinin en önemli noktalarından biri ve bu konuda da yetersizler bence. Kocaman bir otel yapıp küçücük bir kayak odası yaparken ne düşündüler bilmiyorum. Ayrıca farkettiyseniz soyunma odası yoktu, küçük bir depo'yu burada soyunabilirsiniz diye idareten kullanıyorlardı. Bu da günübirlikçiler için büyük bir handikap. Dolap sayısının azlığını da söylemiyorum bile.

Odada suların ücretli olması da yine her otelde karşılaşılan diğer bir ayıp. Minibardaki içkilere kuruyemişlere lafım yok ama 2 pet şişe suyla otelin kasasını ayakta tutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Yine odada mendil bile olmasına rağmen sabun, duş jeli, şampuan vs.. yoktu. Eğer yanımızda tesadüfen sabun getirmiş olmasaydık bir de onunla uğraşmamız gerekecekti.

Ama yiğidi öldür hakkını ver demişler, otelde ısınma sorunu yoktu ve odalar da çok temizdi. Gerçi bunlar zaten olması gereken şeyler ama bazen karşımıza bu bile çıkmıyor o yüzden otelin artılarını da yazmak istedim.

Sizin de aklınıza gelen şikayetler olursa bence yazın, gitmeyenlerin bir fikri olsun.
zepp isimli Üye şimdilik offline konumundadır