Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9 February 2010, 09:34   #9 (permalink)
comfort

comfort

Durum: Angelic
hakan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tespitinde haklısın , ama onun detayına bu kadar kısa bir video da girmeye imkan yok. Genelde bizim kullandığımız tip ''belt grinding'' makinelerde boardun alt çeliklerinin açısı 0.5 ila 0.7 derece arasında oluşuyor. İstesek de tam 0 bırakamıyoruz çünkü bantın esnekliği bu tür bir alt açıyı yaratıyor. Ama bizden istendiği takdirde bu açıyı arttırmamız mümkün. Kenar açısına gelince % li rakkamlar ne anlama geldiğini anlamadım ama aynı çelik üstünde bir kısmını 1 derece arada bir kısmını 2 derece yapacak makineye ben daha rastlamadım. Biz de 90 ile 87 arasında ayarlama imkanı tabii ki var
ama yarısı şöyle geri kalanı böyle biraz zor. Onu ancak istenen noktalarda elle sağlayabiliriz.

Alt açı 0.5 olunca kenar açısını 89.5 dereceye ayarlarsan ancak toplamda 90 derece açıya ulaşırsın.

Benim şahsi görüşüm bizim kayak merkezlerindeki şartlarda 89 un altına düşürmeye kesinlikle gerek yok.
Bir board üzerinde yan ve taban açısı yazıyordu, basit mantıkla bu adamlar böyle birşey yazmışsa bir bildikleri vardır diye düşünmüştüm. O sebeple biraz araştırma yaptım. Adem Hoca ile de bu konu hakkında konuştum.
Kesinlikle haklısınız bu çok daha detaylı ve uzun bir konu; bu videoda bunlara girmek pekte doğru olmazmış. Arkadaşlar süper bir iş çıkartmışlar tekrar belirtmek lazım.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Saygılar.

Capita - Defenders of Awesome
Union - Force
Vans - V66

www.zulamatik.com

Konu comfort tarafından (9 February 2010 Saat 09:36 ) değiştirilmiştir..
comfort isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla