Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 December 2009, 12:59   #14 (permalink)
mericos

mericos

Durum: Amused
whistler ve banff e gittim. whistler için gerekli bilgi verilmiş zaten sadece şunu diyim o kadar büyük bi yer ki öyle anlatmakla falan bitmez haftalarca kalsanız hala giremeyeciğiniz pistler var ve ister freestyle ister freeride ya da backcountry hiç farketmez herkese göre olanakları olan bir pist. gece hayatı ise hem sıcak ortamı, hemde sıcak kanadalılar sayesinde bence çok güzel ve eğlenceli ayrıca zaten kayak merkezinin düzenlediği sürekli etkinlikler partiler festivaller vs. oluyo. fiyatlar ise biraz tuzlu. günlük ski pass 91 CAD oda yaklaşık 140 lira civari bişi yapıyo ama bu pass ile 2 dağda birden her türlü lift ve gondolaları kullanabiliyorsunuz. ayrıca snowparklarda yeni başlayandan ileri dereceye kadar her türlü rampa, rail , box vs mevcut. benim gittiğim yılda superpipe ta vardı. half pipe la aynı sadece biraz daha duvarları yüksek ve uzunluğu fazla. buna ek olarak skipass aldığınızda kayak merkezleri içerisinde sigortalı oluyorsunuz ( yurt dışında hemen hemen tüm merkezlerde böyle).

banff kayak merkezine gidemedim ama kanadanın meşhur Rockie's denilen meşhur sıradağları üzerinde bulunuyo, manzara açısından olağanüstü ve kar kalitesi süper kayak merkezleri şehre çok yakın ayrıca şehirde çok güzel bir termal tesis var kayaktan yorulan genelde kendini oraya atıyoo

ayrıca british columbia eyaletinde bulunan bigwhite kayak merkezinde 1 sezon boyunca kaydım. orası da kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer whistler a oranla daha küçük bi yer ama kar kalitesi ve özellikle konaklama koşulları açısından yanlış hatırlamıyorsam 2008 yılının en uygun kayak merkezi olarak seçilmişti. nisan sonuna kadar sezon devam ediyor. yine her kesime hitap eden büyük bir snowpark, ve sadece bu snowparka özel bir de lift bulunmakta. yanlış hatırlıyo olabilirim ama yaklaşık 10 tane lift ve bir kaç tane t-bar vardı ve bu liftlerden sadece 2 tanesi 2 kişilik diğerleri 4 ve 6 kişilik ki bu da ne kadar kalabalık olursa olsun sıra bekleme çilesini ortadan kaldırıyo. bigwhite özellikle ski-in ski-out dedikleri konaklama bölgeleriyle meşhur. kiralanan evler ve çoğu otel pistlerin kenarlarına yapılmış böylece odanızdan çıkıp direk liftlere inebiliyorsunuz ve tekrar dönüşü aynı şekilde yapabiliyorsunuz. kelowna adlı şehir merkezine 45 dakika uzaklıkta, vancouver a da 3 - 4 saat arası mesafede.

~~ Burton Dominant 156 ~~ Meric Akbay
~~ Burton Freestyle ~~ Ankara
~~ Vans Mantra ~~ 0 RH (+)

SnOw MaNiAC
mericos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla